Leczenie wspomagające w onkologii. Praktyczny przewodnik dla lekarzy.
Zachęceni dużym zainteresowaniem dotychczasowymi monografiami z serii "Praktyczny Przewodnik dla Lekarzy", z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kolejną pozycję. Jej tematem jest leczenie wspomagające chorych na nowotwory - postępowanie, które ma na celu przeciwdziałanie lub łagodzenie powikłań choroby oraz niepożądanych efektów leczenia.
Leczenie wspomagające staje się obecnie niezbędnym elementem procesu terapeutycznego i często warunkiem jego powodzenia. Równocześnie zwiększa ono szansę chorego na odzyskanie zdolności do prawidłowego fizycznego i społecznego funkcjonowania. Obejmuje ono szeroki wachlarz leków, ale wykorzystuje również inne metody, w tym wsparcie psychologiczne. Znajduje zastosowanie we wszystkich nowotworach i stadiach zaawansowania choroby; jest elementem skojarzonego leczenia zarówno o założeniu radykalnym, jak i paliatywnym.
Istotna rola i powszechność stosowania leczenia wspomagającego w onkologii nakazuje wszystkim lekarzom zajmującym się chorymi na nowotwory konieczność uzyskania odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Dodatkowym uzasadnieniem dla przygotowania obecnej monografii jest złożoność leczenia wspomagającego oraz jego szybki rozwój.
W monografii staraliśmy się zachować przejrzystą strukturę poszczególnych rozdziałów, przy utrzymaniu obowiązującej w całej serii zasadzie naukowej wiarygodności omawianych zagadnień. Wszystkim Autorom pragniemy przekazać podziękowania za włożoną pracę. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Dr hab. n. med. Renaty Zauchy - redaktora tego ważnego podręcznika.
Mamy nadzieję, że monografia będzie stanowiła istotną pomoc w codziennej pracy klinicznej wszystkich Czytelników i spełni Ich oczekiwania. Jak zwykle czekamy na Państwa opinie i sugestie, które pomogą nam w przygotowaniu kolejnych pozycji.
Jacek Jassem, Maciej Krzakowski
Tytuł oryginału
Leczenie wspomagające w onkologii. Praktyczny przewodnik dla lekarzy.
Autor
Jacek Jassem (red.), Maciej Krzakowski (red.)
ISBN
978-83-7599-611-1
Język wydania
Miejsce publikacji
Gdańsk
Rok wydania
2013
Format
115x200
Informacje o wydaniu
Język: polski, Informacje o wydaniu: 240 stron, Okładka PCV