Wystartowała kolejna edycja kampanii "Świadomy Pacjent" mająca na celu uświadomienie pacjentom, że stanowią istotne ogniwo w całym procesie terapeutycznym - ich wiedza, zaangażowanie oraz odpowiedzialność mają znaczenie. W kampanii udział wzięli eksperci Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. 

 

Wysoce edukacyjny przekaz został zapewniony dzięki wsparciu pacjentów oraz wybitnych autorytetów z poszczególnych obszarów terapeutycznych, którzy podjęli temat od strony profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia. Artykuły dostępne są na portalu www.pacjentilekarz.pl

 

Patronat merytoryczny nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Onkologiczne – prof. Piotr Rutkowski oraz prof. Adam Maciejczyk w artykule wprowadzającym podkreślają, jak istotna jest Krajowa Sieć onkologiczna, która powstała z myślą o pacjentach. W kampanii wypowiedział się również dr n. med. Andrzej Tysarowski na temat badań genetycznych. 

 

Igor Grzesiak, wiceprezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w swojej wypowiedzi podkreśla jak istotna jest rzetelna informacja, spójna komunikacja na temat zdrowia i zrozumiała argumentacja oparta na sprawdzonych danych medycznych.

 

Na okładce pojawili się Oliwia oraz Jarosław Bieniukowie, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami w kontekście istoty wsparcia emocjonalnego, psychicznego wobec osób zmagających się z nowotworem oraz ich rodzin. 

 

Wszystkie artykuły, które są częścią kampanii „Świadomy Pacjent”, dostępne są na portalu www.pacjentilekarz.pl