Z przyjemnością prezentujemy najnowszą publikację Fundacji Pokonaj Chłoniaka pod patronatem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego - Poradnik dla pacjentów chorych na chłoniaki "Chłoniak to diagnoza nie wyrok". 

 

 

"Chwila, w której dowiadujesz się o rozpoznaniu choroby nowotworowej, jaką jest chłoniak Hodgkina, z pewnością wiąże się z szokiem. Pojawiają się obawy, niepewność i stres dotychczasowe życie ulega zmianie, a plany na przyszłość wydają się trudne do realizacji.

Oddajemy w Twoje ręce dwuczęściowy poradnik, aby pomóc Tobie oraz Twoim bliskim w uzyskaniu wiedzy, która pozwoli Wam poczuć się pewniej w okresie choroby i leczenia. 

Na samym początku warto wiedzieć, że chłoniaki to odrębna grupa nowotworów, inna niż raki oraz mięsaki. Chłoniak Hodgkina to zatem nowotwór, ale nie rak i jest w większości przypadków chorobą uleczalną. "

 

 

Pierwsza część poradnika odpowiada na najważniejsze pytania związane z chłoniakiem Hodgkina i jest kwintesencją wiedzy, która pomoże zrozumieć, czym jest ta choroba oraz jakie leczenie będzie proponowane. Poprowadzi czytelnika ściśle przez najważniejsze informacje dotyczące tylko tego chłoniaka. Należy wiedzieć, że chłoniaki to bardzo różnorodna grupa nowotworów układu chłonnego, dlatego w drugiej części autorzy tłumaczą, czym są chłoniaki, przedstawiają najważniejsze informacje związane z tą grupą chorób. 

Zapraszamy pacjentów oraz ich bliskich do zapoznania się z publikacją. 

 

Pokonaj Chłoniaka